fbpx

таг: е“

Бонучи направи инцидент, казнет со 10.000 евра (ВИДЕО)

0
Фудбалерот на Јувентус Кристијан Бонучи  е казнет со 10.000 евра поради инцидентот на натпреварот од Суперкупот на Италија помеѓу „старата дама“ и Интер....

Што се знае досега за индискиот сој на Ковид-19? Британските лекари...

0
Делта варијантата на ковид 19  е многу позаразна. Британските лекари го идентификуваа индискиот сој на новиот коронавирус како најопасен и заразен, покажува студијата објавена...

Колумна на Тања Кармзова Костиглиола: Исти квалификации и труд, а сепак,...

0
Платата  е фрапантен пример за нееднаквоста, нерамноправност и очаен симбол на ноторна непочит, со енормни разлики во сумите за идентични квалификации и...

Протест пред ЕВН на иницијативата „Доста е“

0
Граѓанската иницијатива „Доста е“ со нов протест реагираше за цената на струјата. Овојпат пред вратите на ЕВН...