таг: Ешерихија

Бактеријата Ешерихија коли ја предизвикала сепсата кај новороденчето од Прилеп

0
Бактеријата Ешерихија коли предизвикала сепса од која починало новороденчето од Прилеп на Клиниката за детски болести, објави Канал 5.   Професорката...