fbpx

таг: ефикасна

Гинцбург: „Спутник“ е ефикасна против различните соеви коронавирус

0
Руската вакцина „Спутник V“ е ефикасна против британските, јужноафриканските и бразилските соеви на Ковид-19, изјави денеска директорот на Националниот истражувачки центар за епидемиологија...

Антителата ги има во организмот само неколку месеци: И оние...

0
Вакцината против корона е ефикасна 95 проценти, но уште е неразјаснето колку ќе трае имунитетот. Тоа се уште не го знаат ни...