fbpx

таг: ефект

Ставете го ова во паричникот и ќе ви стигнат убави вести:...

0
Најсилниот ефект на три билни амајлии за привлекување пари! Еве што да носите во вашиот паричник… Ритуалното значење на растенијата отсекогаш им...

Ако сте љубител на вино, овие информации треба да ги знаете:...

0
Каков ефект ќе има една или неколку чаши вино на вашето тело зависи од многу фактори, а особено од неговата разновидност. Знаејќи...

Богдановиќ втор Хрват со над 8.000 поени во НБА лигата

0
Хрватскиот кошаркар Богдан Богдановиќ го оствари најдобриот ефект сезонава во НБА лигата постигнувајќи 29 поени во поразот на Јута од Мајами со 111-105....

Витаминска нега на кожата на лицето

0
Познат е синергетскиот ефект на витаминот Ц со витаминот Е, кои взаемно ја поддржуваат антиоксидантната функција. Витамините се од...