fbpx

таг: ефекти

Болдвин не го почитувал „Златното правило“ – Пиротехничар објаснува како се...

0
Зак Најт, инженер за пиротехника и специјални ефекти, рекол дека правило број еден е дека...

Во последниот квартал од 2020 поумерени негативните ефекти од ковид-кризата и...

0
Поумерени негативни ефекти од здравствената криза врз економската активност и поповолни движења во домашната економија се забележани во последниот квартал од 2020 година,...