fbpx

таг: ефективна

Купувајте електрични возила: Од 2035 година престанува производството на автомобили на...

0
Европратениците гласаа за ефективна забрана за продажба на нови бензински и дизел автомобили, како дел од широкиот пакет мерки за борба против климатските...