fbpx
1 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: Еуростат

Евростат: Македонија има најевтина храна и пијалоци во Европа

0
Статистиката на Еуростат покажува дека во Северна Македонија граѓаните купуваат најевтина храна, безалкохолни пијалоци и тутун од сите 37 држави...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
80 %
4.1kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
9 °

Последни објави