fbpx

таг: ескалираше

ВИДЕО: Хаос во Вашингтон- приврзниците на Трамп влегоа во Конгресот

0
Ситуацијата на Капитол Хил ескалираше откако заедничката седница на двата дома на Конгресот беше прекината откако демонстрантите упаднаа во зградата на Конгресот. ...