fbpx

таг: есенскиот

Академија Пандев ги продолжува подготовките во Турција

0
Есенскиот вицешампион, екипата на ФК Акдемија Пандев, денеска отпатува за Анталија, Турција, каде ќе ги продолжи подготовките за вториот дел од првенството на...

Денеска на програма е последното коло од полусезоната во ПМФЛ

0
Во последното коло од есенскиот дел од македонскиот шампионат, денес ќе се одиграат пет натпревари, откако вчера со сигурна победа Брегалница славеше на...

Ви требаат две состојки: Направете едноставен лек против кашлица, можат да...

0
Во есенскиот и зимскиот период од кашлицата, грипот и настинките никој не е поштеден. Наместо бројните сирупи и пастили од аптека, ви...

Шкендија се пофали, доби засилување со албански голгетер

0
Есенскиот шампион во Првата македонска фудбалска лига Шкендија ги засили своите редови за пролетниот дел на сезоната со албанскиот напаѓач Рубин Хебај. ...

Умит Каран го напушти Шкупи и се врати во Турција

0
Екпиата на Шкупи есенскиот дел од сезоната го заврши на второто место на табелата, веднаш зад Шкендија, но во вториот дел ќе...