fbpx

таг: есенска

Време е за вкусна тиква: Одлична храна и уште подобар лек

0
Тиквата е идеална и неопходна есенска намирница, богата со лековити состојки, вкусна, а во исто време нискокалорична. Науката докажа дека во тиквата се...