fbpx

таг: ЕСА

Ова е „роботската рака“ која ќе замине во вселената

0
Европската вселенска агенција (ЕСА) се подготвува да постави тн. „роботска рака“ на Меѓународната вселенска станица (МВС). „Европската роботска рака“ (ЕРА) ќе полета на...