fbpx

таг: Ерусалим

Аукција го згрози Израел: Се продава сет за тетоважи со кој...

0
Аукциската куќа Цолман од Ерусалим ја згрози јавноста во Израел откако го стави на продажба комплетот за одбележување на Евреите заробени,...

Од појасот Газа се испалени десетици ракети кон Ерусалим (ВИДЕО)

0
Кон Ерусалим, се испалени најмалку 45 ракетите од појасот Газа, во услови на растечки тензии меѓу Израелците и Палестинците. Нема информации за...

Продолжуваат насилствата во Ерусалим

0
Израелската полиција се судри со палестинските демонстранти во Ерусалим на 10 мај по третата ноќ на насилство...