таг: Ерупција

Вулканска ерупција во Конго уби најмалку 32 лица: Се стравува дека...

0
Ерупција на вулкан во источен Конго уби најмалку 32 лица и уништи повеќе од 500 куќи, соопштија денеска градските власти во Гома. Жителите...