fbpx

таг: ерупцијата

Ерупцијата на вулканот Тонга е најголемата експлозија некогаш забележана во атмосферата

0
Ерупцијата на вулканот Тонга во јануари оваа година беше потврдена како најголема експлозија досега забележана во атмосферата со современи инструменти. Тоа беше многу...

(ВИДЕО) Расте бројот на жртви од ерупцијата на вулканот во Индонезија

0
Бројот на загинати во ерупцијата на индонезискиот вулкан Семеру е зголемен од 22 на 34,...