fbpx

таг: Ерменија

Македонија скокна за седум позиции на новата ФИФА ранг листа

0
Победите над Ерменија и Исланд ни донесоа сериозен напредок на табелата, скокнавме за седум позиции и сега сме 67. Најдобриот пласман во...

Убедлив триумф на македонската фудбалска репрезентација против Ерменија

0
Македонската фудбалска репрезентација вечерва ја победи Ерменија со убедливи 5:0 во дуел од 9. коло во Мундијалските квалификации. Избраниците на селекторот Благоја Милевски...

Хамбарџумјан : Ние ќе се обидеме да направиме добар резултат

0
Своето мислење пред натпреварот Ерменија – Македонија го изнесе играчот кој е добро познат на македонската јавност од настапите во скопски Вардар Хофханес...

Капарос: Македонија има добар тим и ќе се обидеме да се...

0
Селекторот на фудбалската репрезентација на Ерменија Хоакин Капарос зборуваше на прес-конференцијата во пресрет на дуелот од претпоследното коло во квалификациите за Светското првенство...

Милевски: До последно ќе се бориме за мундијалски бараж

0
Шест бодови од натпреварите против Ерменија и Исланд е целта со која македонската фудбалска репрезентација влегува во завршниот ноемвриски циклус во мундијалските квалификации,...

Премиерот на Ерменија го нуди својот син за размена на затвореници

0
Премиерот на Ерменија, Никол Пашинјан, изјави денеска пред своите приврзаници во градот Апаран дека е подготвен да...