fbpx

таг: ерлајнс“

Решена мистеријата? Нова истрага покажува: „MH370“ бил намерно соборен

0
Авионот на компанијата „Малезија ерлајнс“ на летот „МH370“, чие исчезнување долго време ги збунува експертите, бил соборен како дел од заговор...

Јунајтед Ерлајнс ги отпушта вработените кои одбиваат да се вакцинираат

0
Речиси 600 вработени во Јунајтед Ерлајнс се соочени со отказ поради непочитување на политиката на компанијата за...

„Јунајтед ерлајнс“ отпушта речиси 600 невакцинирани работници

0
Авиокомпанијата „Јунајтед ерлајнс“, која на почетокот на август побара од сите свои вработени во САД да бидат вакцинирани против Ковид-19, соопшти дека се...