таг: Ерис

Нов сој на коронавирус регистриран во 36 земји ширум светот

0
Сојот ЕГ.5.1, наречен и Ерис, на новиот коронавирус се шири низ светот и веќе е регистриран во 36 земји, објави Џерузалем пост. ...