fbpx

таг: Ерик

Американец сподели лото-добивка со хуман мајстор за гитари

0
Ерик Кокрејн од американската сојузна држава Масачусетс ја подели огромната добивка на лотарија со мајстор за гитари, поради претходен негов благороден гест. ...

Феникс 2010 доведе нов кошаркар од САД

0
Кошаркарскиот клуб Феникс 2010 го претстави новиот американски кошаркар Ерик Дејвис Џуниор. 193-сентиметри високиот бек пристигна од редовите на косовски Раховеци, каде...

Проблеми на почетокот на ЗОИ 2022: Беа главни кандидати за медали,...

0
Трикратниот олимписки првак во нордиска комбинација, Германецот Ерик Френцел е позитивен на коронавирусот пред стартот на натпреварувачкиот дел на Зимските олимписки игри (ЗОИ2022)...

Баи се сели од Манчестер Јунајтед во Милан

0
Милан и Манчестер Јунајтед ги започнале преговорите за трансферот на Ерик Баи. Намерата на клубот од Милан е да го позајми репрезентативецот на...

Поранешен полицаец стана вториот афроамерикански градоначалник на Њујорк

0
Демократот Ерик Адамс, кој е поранешен полицаец и борец против расната дискриминација, победи на изборите...

Гарсија гневен по контроверзниот гол на Мбапе: Судијата ми рече дека...

0
Ерик Гарсија се претвори во вистински трагичар во контроверзниот гол кој го постигна Килијан Мбапе, иако стоперот на Барселона направи се фудбалски и...

Чопо-Мотинг потпиша нов договор со Баерн

0
Камерунскиот репрезентативец Ерик Максим Чопо-Мотинг ќе остане во Баерн. Чопо-Мотинг се приклучи на германскиот шампион минатото лето како слободен агент откако му...