fbpx

таг: Ердоган

Ердоган: Житариците од Украина одат во богатите, а не во сиромашните...

0
Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган денеска во Загреб изјави дека проблемот со житото од...

Ердоган: Да не се потценува Русија, некои земји водат политика на...

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска во Белград предупреди дека Русија не треба да се потценува и оцени дека некои западни...

Ердоган во посета на Босна и Херцеговина, Србија и Хрватска

0
Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган денеска ја започнува тридневната турнеја во рамките на која...

Ердоган: Европските санкции кон Русија се виновни за енергетската криза во...

0
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган обвини дека енергетската криза во Европа се должи на санкциите...

Ердоган и Путин неделава ќе разговараат за ситуацијата во Запорожје

0
Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, планира оваа недела телефонски да разговара со рускиот лидер, Владимир...

Ердоган, Зеленски и Гутереш на средба во Украина

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски, неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган и шефот на ОН Антонио...

Ердоган и Путин ќе се сретнат утре во Сочи

0
Претседателите на Русија и Турција, Владимир Путин и Реџеп Таип Ердоган, утре во Сочи ќе...

Ердоган: Нема компромис за членството на Шведска и Финска во НАТО

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека Турција нема да заземе позитивен став за кандидатурата...

Турција ќе охрабрува милион сириски бегалци да се вратат дома

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека Анкара подготвува нов проект што ќе овозможи доброволно враќање на еден милион сириски...

Ердоган планира телефонски разговор со Путин

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган планира „во блиска иднина“ да оствари телефонски разговор со неговиот...