fbpx

таг: Ербас

Авионот со ликот на Тесла ќе лета до Њујорк – патниците...

0
Новиот ербас А330 на Ер Србија, кој под името на научникот Никола Тесла ќе лета од Белград до Њујорк простигнал во главниот град...

Ербас произведе третина помалку авиони во однос на 2019 година

0
Ербас испорача 566 комерцијални авиони во 2020 година, што е  за третина (34 отсто) помалку од претходната година, како резултат...