fbpx

таг: епилог

Украинско-рускиот бегалски коридор трае по само 4 часа дневно

0
Епилог од втората рунда преговори Украина-Русија, хуманитарен коридор. Но, што значи тоа? Преговарачот на украинската страна Михаило Подољак, истовремено и советник...

(ВИДЕО) Драматично спасување од заглавена жичарница

0
Успешен епилог на спасувачка акција во Ново Мексико откако замрзнати кабли предизвикале заглавување на жичарниците...