fbpx

таг: Епидемијата

Доматите штитат од згрутчување на крвта

0
Епидемијата на корона вирус која го зафати светот трета година по ред, предизвика голем број луѓе кои биле заразени со Ковид-19, да страдаат...

Во Србија се полнат болниците со пациенти од Ковид, бројот на...

0
Од почетокот на епидемијата во Србија се регистрирани 1.768.343 случаи на заразени со коронавирус, а починале 13.991 заразено лице. Стапката на смртност е...

Трајковски: Омикронот веќе меѓу нас тивко се шири, за две недели...

0
666-ти ден од епидемијата во Македонија, сметано од првиот извештај на ИЈЗ Скопје до денес. Репродукцискиот број Rt веќе значително се искачи над...

Епидемиолозите очекуваат засилување на пандемијата од Ковид-19

0
Најновите податоци за епидемијата од Ковид-19 во Белгија покажуваат раст на новите случаи, епидемиолозите предвидуваат влошување на состојбата со падот на температурите, јави...

Филипче: Мерките дадоа резултати, но ако не се почитуваат, состојбата може...

0
Состојбата со епидемијата бележи надолен тренд, мерките дадоа резултати, пишува на својот Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. Сепак, искуството...

Филипче ветува вакцини и бара почитување на мерките за празниците

0
Состојбата со епидемијата бележи надолен тренд, мерките дадоа резултати. Сепак, искуството ни покажа дека таа многу брзо може да се дестабилизира доколку...

Епидемија во Италија е во фаза на благ пад

0
Епидемијата на Ковид-19 во Италија е во фаза на благ пад, изјави претседателот на Високиот државен институт за здравство, Силвио Брусаферо. Во...