fbpx

таг: Епидемиолошката

Епидемиолозите во Србија: Ситуацијата е исклучително тешка, распустот на учениците ќе...

0
Епидемиолошката состојба во Србија е исклучително тешка, оценуваат епидемиолозите во земјата, кои сметаат дека единствен...

Рекорден број аплицирани дози: Желбата за вакцинација многу охрабрува

0
Епидемиолошката состојба во земјава е стабилна, вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вчера повторно имавме рекорден број аплицирани дози во...

Западен Балкан на „зелената“ листа за патување во Австрија

0
Сите земји од Западен Балкан од денеска се на епидемиолошката „зелена“ листа на Австрија. Како што е...

Во Македонија е присутен само британскиот сој на ковид-19

0
Во земјава се смирува епидемиолошката состојба со Ковид-19 и не е детектирана друга форма на вирусот, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче,...

Во Бразил за првпат повеќе од 4.000 починати од Ковид-19 за...

0
Епидемиолошката состојба во Бразил се влошува и за првпат од почетокот на пандемијата, бројот на смртни случаи надмина четири илјади за 24 часа. Според Министерството...

Австрија ги продолжи мерките: Угостителските објекти, хотелите и културните институции остануваат...

0
Австриската Влада ја продолжи епидемиолошката мерка за заклучување на угостителски објекти, хотелите и културните институции до „околу Велигден“, соопшти синоќа австрискиот канцелар Себастијан...

Состојбата во Хрватска сѐ уште не е стабилна – нема олеснување...

0
Епидемиолошката состојба во Хрватска е подобра, но тешко е да се каже дека состојбата со епидемијата е стабилна, изјави денеска шефот на Националниот...