таг: епидемиолозите

Епидемиолозите во Србија: Ситуацијата е исклучително тешка, распустот на учениците ќе...

0
Епидемиолошката состојба во Србија е исклучително тешка, оценуваат епидемиолозите во земјата, кои сметаат дека единствен...

Словенија оди во нов „локдаун“

0
Попладнево словенечката влада ја прифати препораката на епидемиолозите да воведат построги анти-епидемиски мерки поради зголемениот број на...