fbpx

таг: Епидемиологот

Вирусот кој ја тресеше Југославија се уште е број 1 на...

0
Епидемиологот Радмило Петровиќ вели дека според неговите информации, може да се направи биолошко оружје кое напаѓа само одредена нација и дека се работи...

Д-р Даниловски: Цвета бизнисот со фалсификати, под итно да се укинат...

0
Епидемиологот д-р Драган Даниловски смета дека ковид-сертификатите треба да се укинат под итно. Знаеме дека вакцините не штитат од заразувањето,...

Д-р Даниловски: Се заразуваат и вакцинирани зошто се вакцинираа со...

0
Епидемиологот Драган Даниловски во емисијата „Студио 10“ објасни зошто во последно време има ковид заразени лица кои се вакцинирани. Според него тоа е...

Српски епидемиолог: Треба сериозно да се сфати вирусот, без разлика што...

0
Српскиот епидемиологот Бранислав Тиодоровиќ изјави дека епидемиолошката состојба е сериозна, особено кај постарите хронични пациенти, меѓу кои има многу починати. Сепак, како што...

Српски епидемиолог: Сите ќе бидат заразени со омикрон

0
Епидемиологот д-р Радмило Петровиќ објасни сè за реинфекцијата на корона, која сега е многу честа појава, и даде свое видување дали пандемијата наскоро...

Д-р Даниловски: „Синофарм“ и „Синовак“ речиси не обезбедуваат никаква заштита од...

0
Епидемиологот Драган Даниловски, во изјава за „Дојче Веле“ вели дека Омикрон го заобиколува имунитетот стекнат од вакцините. „Никогаш ниедна вакцина не...

Да примениме шведски модел, сите позитивни да не одат во изолација,...

0
Епидемиологот д-р Драган Даниловски смета дека би требало да се заштити само најранливата категорија граѓаните, односно лицата над 75 години, затоа што за...

Д-р Даниловски: Вирусот за 6 месеци може да се сведе на...

0
Епидемиологот д-р Драган Даниловски вели дека вирусот е во „паника“, а не важела веќе ни вакцината, односно сите ќе го поминеме. Неговите...

Српски епидемиолог: Кој ја чека Новата година, нека биде подготвен дека...

0
Епидемиологот Радмило Петровиќ изјави дека новиот сој на коронавирусот нема да не заобиколи. Ќе ни дојде сојот Омикрон. Ќе дојде сигурно,...

Д-р Даниловски: Омикрон варијантата на пролет кај нас ќе се сведе...

0
Епидемиологот, проф. д-р Драган Даниловски во изјава за „Фактор“ вели дека во Јужна Африка нема оптоварување на здравствениот систем со преполнување на...