fbpx

таг: епархија

СПЦ во Косово го одби барањето на Курти да го посети...

0
Рашко-призренската епархија, како седиште на Српската православна црква (СПЦ) во Косово, денеска го одби барањето на косовскиот премиер Албин Курти, упатено до игуменот...