fbpx

таг: Енкантад

Бразилците градат статуа на Исус, поголема од онаа во Рио: Ќе...

0
Во градот Енкантад се гради статуа на Исус Христос, која, според сите проценки, ќе биде поголема од онаа во Рио де Жeнеиро, а...