fbpx

таг: енергија

Шефот на МААЕ: Нарушен е физичкиот интегритет на нуклеарната централа во...

0
Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ), Рафаел Гроси, синоќа изјави...

Тимот на мисијата на МААЕ денеска треба да ја посети нуклеарната...

0
Тимот експерти од Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) денеска треба да пристигне...

Мисија на МААЕ ќе ја посети нуклеарната централа Запорожје оваа недела

0
Мисија на Меѓународната агенција за атомска енергија ќе ја посети нуклеарната централа Запорожје...

„Фајненшл тајмс“: Цената на струјата во ЕУ урива рекорди

0
Цените на електричната енергија во Европа достигнаа рекордно ниво поради намалените испораки на гас од Русија, објави британскиот весник „Фајненшл тајмс“...

Ако веќе го вклучувате, оставете го клима уредот запален – ќе...

0
Претераното трошење на електрична енергија не само што чини повеќе, туку исто така го зголемува загадувањето и испуштањето на фосилни горива, што придонесува...

Германија – Нуклеарната енергија е опасна, ги отфрламе плановите на ЕУ

0
Германската влада денеска соопшти дека нуклеарната енергија ја смета за опасна и дека се противи...

Би-Би-Си: Најголемите производители не го поддржаа укинувањето на јагленот како енергенс

0
Барањето за укинување на јагленот како извор на енергија вчера го поддржаа уште 23 земји на климатската конференција на ОН, но на тоа сѐ...

Дома треба да ја имате оваа билка, ако сакате куќа полна...

0
Најпознатите исцелители на негативна енергија во домот се бујните, зелени билки кои не само што ќе донесат позитивни вибрации во домот, туку, како...

Парното поевтинува за 4 отсто!

0
Корисниците на топлинска енергија Балкан енерџи груп од август ќе добиваат пониски сметки за четири отсто. Регулаторната...

Овие знаци од зодијакот ќе ве прочитаат како отворена книга

0
Тие од вашата енергија и погледи точно знаат како се чувствувате и што мислите. И додека можеби на почетокот ќе мислите дека...