таг: енергетски

Руски ракетен напад врз енергетски објект во Киев

0
Руски ракетен напад сериозно оштети клучен енергетски објект во главниот град на Украина, соопшти денеска...

„Гаспром“ со видео порака до Европа: „Зимата ќе биде долга и...

0
Рускиот државен енергетски гигант „Гаспром“ објави реклама во која испрати јасна порака до Европа. Во двеминутното рекламно видео „Гаспром“ користи песна од советската ера во...

Загрижувачки е бројот на постари деца кои редовно пијат енергетски пијалоци

0
Оние кои пијат многу енергетски пијалоци, може да добијат главоболки и проблеми со спиењето, предупредуваат авторите на извештајот на BMJ Open....

Антовски: Најголемите енергетски општествени компании потонати во долгови

0
Најголемите енергетски општествени компании, ЕЛЕМ и МЕПСО, поради недомаќинско работење се потонати во долгови, вели во интервјуто...