fbpx

таг: енергетска

Шефот за енергетика на ЕУ ја критикуваше најавата на Газпром за...

0
Шефот за енергетска политика на Европската унија, Кадри Симсон, остро ја критикуваше најавата на руски...

Газпром тврди дека ја прекинува испораката на природен гас за Бугарија...

0
Руската државна енергетска компанија Газпром најави дека од денеска го прекинува снабдувањето со гас за...

Цитрусното овошје е вистински еликсир за здравјето

0
Поради ниската енергетска вредност го намалува ризикот од дебелина, додека високата содржина на антиоксиданти го намалува ризикот од хронични болести. Цитрусното овошје...

Енергетска бомба која нутриционистите ја препорачуваат: Зошто треба да јадете кикирики?

0
Оваа „занимација“ е вистинска енергетска бомба полна со калории, но нутриционистите и понатака ја препорачуваат нејзината повремена консумација. Кикириките се богати со витамини...