fbpx

таг: Енергетската

Ердоган: Европските санкции кон Русија се виновни за енергетската криза во...

0
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган обвини дека енергетската криза во Европа се должи на санкциите...

Во Косово со часови нема струја

0
Mefail Ismaili Енергетската криза во Косово со часови ги остава без струја граѓаните и стопанството. Сериозна е состојбата во општина...