таг: енергетика

Седница на Советот на ЕУ за транспорт, телекомуникации и енергетика

0
Министрите на ЕУ одговорни за енергетика се состануваат денеска во Брисел. Со состанокот ќе претседава...

Бугарска делегација во Брисел на разговори за прекинот на испорака на...

0
Бугарскиот вицепремиер и министер за финансии Асен Василев и министерот за енергетика Александар Николов денеска...

Денеска состанок на Регулатона, од ноќеска нов ценовник за горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што...

Состанок на Регулаторна, од ноќеска нов ценовник за горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде...

Бензините поевтинуваат за 1,5, а дизелот за еден денар

0
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,22 отсто. Бензините...

Денеска состанок на Регулаторна, од утре нов ценовник за горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде...

Состанок на Регулаторна, од ноќеска нов ценовник за горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде...

Состанок на Регулаторна, од утре нов ценовник за горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде...

Регулаторна во петок ќе ги објави барањата на компаниите за цената...

0
Регулаторната комисија за енергетика ги прави последните пресметки околу формирањето на новата цена на струјата. Деталите за...

Состанок на Регулаторна, од утре нов ценовник за горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде...