fbpx

таг: Енди

Мареј разочаран од раната елиминација на Австралија опен

0
Трикратниот грен слем шампион Енди Мареј со разочарување го прими поразот од Таро Даниел (Јапонија) во второто коло на Австралија Опен (4:6, 4:6,...

Мареј ќе го пропушти Дејвис купот

0
Британскиот тенисер Енди Мареј најави дека нема да учествува на Дејвис купот во ноември. Според него, конечната одлука ќе ја донесе капитенот на...

„Јас сум жив доказ дека геј луѓето можат да играат професионален...

0
Во мај 2019 година, Енди Бренан стана првиот австралиски фудбалер кој признал дека е хомосексуалец. ...

Енди Мареј нема да настапи на Австралија Опен поради коронавирусот

0
Шкотскиот тенисер Енди Мареј, кој е позитивен на коронавирус, соопшти денеска дека нема да настапи на претстојниот Австралија Опен, откако не успеал да...