fbpx

таг: „Емсенс“

Фејсбук и Мета обвинувани за неоригиналност

0
Германската компанија „Ем-сенс“ (M-sense) имаше објава на Твитер во којашто го споредува логото на „Мета“ на Марк Закерберг, со своето лого, посочувајќи дека...