fbpx

таг: Емоции

Прво полуфинале на Евровизија: Сите се заљубија во Гркинката, Украинците добија...

0
Вечер на гламур, емоции, но и скандал. По 17 настапи, во финалето влегоа: Швајцарија, Ерменија, Исланд, Литванија, Португалија, Норвешка, Грција, Украина, Молдавија и...

ВИДЕО: Пандев со „шпалир“ испратен од теренот во Амстердам

0
Емоции, солзи… на стадионот во Амстердам… Нашиот капитен Горан Пандев го напушти теренот. Погледнете: