fbpx

таг: емисијата

Ермонела Јахо: Уметникот зборува со јазикот на срцето, со јазикот на...

0
„Емисијата 200“ во рамките на вечерашната емисија носи детали надвор од успехот на сопранистката Ермонела Јахо, за...

Ѓонбалај: НАТО е политичка, либерална алијанса која ги брани либералните економски...

0
Африм Ѓонбалај во емисијата 200 во Алсат изјави дека НАТО не е само воен сојуз...

Мемети: На железничката станица видов многу жени и деца.

0
Фоторепортерката Абрнора Мемети, во емисијата “200“ во Алсат рече дека првата фотографија е направена откако...

Задуружњук: Денес се решава судбината на меѓународниот правен поредок

0
Наталија Задуружњук амбасадорката на Украина во Скопје во емисијата ,,200,, што се емитува на ТВ АЛСАТ, потенцираше дека Русија ги прекрши...

Дали ги „скршивме“ табуата околу естетската корекција во Македонија?

0
Денеска во емисијата „Urban Late Morning“ на ТВ21 гостуваа д-р Мартин Мојсоски и Анастасија Дукоска, со кои разговаравме околу естетската корекција. На...

Естетска корекција – потреба или каприц?

0
Денеска во емисијата „Urban Late Morning“ на ТВ21 гостуваа д-р Мартин Мојсоски и д-р Анастасија Дукоска, со кои разговаравме околу тоа дали естетската...

Живот со алопеција – Цеце Николова: Дури минатата година официјално се...

0
Денеска во емисијата „Urban Late Morning“ на ТВ21 гостува Цеце Николова, која раскажа како изгледа животот со Алопеција. Се работи за автоимуна...

Д-р Даниловски: Се заразуваат и вакцинирани зошто се вакцинираа со...

0
Епидемиологот Драган Даниловски во емисијата „Студио 10“ објасни зошто во последно време има ковид заразени лица кои се вакцинирани. Според него тоа е...

Заев: ФФМ треба да го смени името: Фудбалска репрезентација на Северна...

0
Премиерот Зоран Заев во емисијата „Топ тема“ на Телма телевизија рече дека Фудбалската федерација на Македонија треба да го промени името согласно договорот...

Популарниот Пирс Морган поради расправија околу Меган Маркл избега од студиото...

0
Популарниот британски водител на емисијата „Добро утро, Британијо“, познат по своите коментари „без влакна“ на јазикот, се спречка со колегата Алекс Бересдорф...