таг: Емисиите

Загадувањето се врати на голема врата: Забрзано се испушта јаглерод диоксид

0
Емисиите на јаглерод диоксид се приближија до нивоата од пред пандемијата со коронавирусот, покажуваат резултатите од најновото истражување објавено денеска, а во кое...