таг: Емануел

Макрон го претстави националниот еколошки план – „екологија на француски начин“

0
Францускиот претседател Емануел Макрон го претстави националниот еколошки план за намалување на емисиите на стакленички гасови за 55 отсто и ставање...

Франција ќе ги повлече своите војници и амбасадорот од Нигер

0
Францускиот претседател Емануел Макрон најави завршување на француското воено присуство во Нигер. Воената...

Макрон: Не може да има руско знаме на Олимписките игри во...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон смета дека „на Олимписките игри во Париз не може...

Во нередите во Франција по убиство на малолетник уапсени 150 луѓе

0
Францускиот претседател Емануел Макрон на 29 јуни изјави дека е „неоправдано“насилствто кое се...

Макрон повикува на нов инвестициски одговор на глобалните финансиските предизвици

0
Францускиот претседател Емануел Макрон на 22 јуни изјави дека светските лидери, приватниот сектор...

Макрон: Да се ​​биде сојузник на САД не значи да се...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека да се биде сојузник на САД не значи да се биде нивен вазал, потврдувајќи...

Макрон до Си: Убеден сум дека ќе ја вразумите Русија

0
Францускиот претседател Емануел Макрон денеска во Пекинг се сретна со кинескиот претседател Си...

Макрон пристигна во Кина: Разговорите со Си Ѓинпинг ќе траат шест-седум...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон пристигна во државна посета на Пекинг, објави кинеската централна...

Анализа: Пировата победа на Макрон ризик за разгорување на гневот

0
Потегот на претседателот Емануел Макрон да го избегне Националното собрание и да спроведе непопуларна ревизија на пензискиот систем без гласање во...

Макрон со најава дека ќе ја посети Кина во почетокот на...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон денеска најави дека ќе ја посети Кина во почетокот...