fbpx

таг: Емануел

Макрон во ОН: Инвазијата на Украина е враќање во ерата на...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон на говорницата на Генералното собрание на ОН ја обвини Русија за...

Макрон: Сторителите на злосторствата во Изјум ќе одговараат за своите постапки

0
Францускиот претседател Емануел Макрон ги осуди „најостро злосторствата извршени во Изјум, Украина, под руска окупација“, откако Киев објави за масовна...

Макрон го убедил Мбапе да остане во ПСЖ

0
Францускиот претседател Емануел Макрон го убедил Килијан Мбапе да ја одбие понудата од Мадрид и да го продолжи договорот со ПСЖ. Мбапе во...

Макрон: Русија води „империјална војна“ против Украина

0
Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека руската инвазија врз Украина е како „војна од почетокот...

Макрон не ја прифати оставката на премиерката Елизабет Борн

0
Францускиот претседател Емануел Макрон ја отфрли оставката на премиерката Елизабет Борн, соопшти утринава Елисејската палата,...

Макрон го загуби мнозинството во парламентот

0
Францускиот претседател Емануел Макрон во неделата го загуби своето парламентарно мнозинство по големите изборни добивки...

Макрон, Шолц и Драги денеска во Киев

0
Францускиот претседател Емануел Макрон, германскиот канцелар Олаф Шолц и италијанскиот премиер Марио Драги со специјален...

Макрон во посета на Романија и Молдавија

0
Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ќе отпатува за Романија за да ги посети француските војници,...

Чешкиот министер: Макрон згреши за Русија

0
Францускиот претседател Емануел Макрон згреши кога рече дека Русија не треба да се понижува, вели...

Претседател на Франција и поранешен банкар – кој е Емануел Макрон?

0
Емануел Макрон, претседател на Франција и поранешен банкар на Ротшилд, како и член на Социјалистичката партија и поранешен министер за економија и индустрија,...