таг: Ел

Вонредна состојба во Ел Пасо поради приливот на мигранти преку мексиканската...

0
Градоначалникот на тексашкиот град Ел Пасо прогласи вонредна состојба поради зголемениот број мигранти кои пристигнуваат во градот, од кои илјадници се...

Мурињо купува играч од Реал Мадрид?

0
„Ел Национал“ тврди дека Жозе Мурињо сака во Рома да го донесе Дани Себаљос. Мурињо очајно посакува да ја зголеми конкуренцијата во...

Барса значително ослабена за неделното „Ел Класико“

0
Барселона ќе биде значително ослабена за првото сезонско „Ел Класико“ овој викенд, кога ќе пречека Реал Мадрид на домашен терен. Каталонците немаат...

Меси ги диктира трансфер плановите, ПСЖ прави трампа со Барса за...

0
Според пишувањата на Ел Насионал, ПСЖ размислува да го трампа Мауро Икарди за Кун Агуеро, потегот е на барање на Лео Меси, кој...

Ова се sвездите од Премиер лигата, контактирани од Барселона

0
Новинарот на Ел Чирингита, Хозе Алварез вчера објави дека Барселона разговарала со агенти на двајца фудбалери од Премиерлигата. Алварез изјави дека раководството...

Што се случува во Шпанија? На еден ден пред големото „Ел...

0
Големото „Ел Класико“, кое за жал поради пандемијата ќе се одигра без навивачи, на програмата е утре....

Доживотен затвор за терористот Ајуб Ел Казани за нападот во брзиот...

0
Ајуб Ел Казани вечерва е осуден на доживотен затвор од специјалниот кривичен суд на Париз за неуспешниот напад во возот Амстердам-Париз во...