таг: Елисејската

Истрага за силување во Елисејската палата

0
Жена припадник на армијата која е на служба во Елисејската палата, обвини свој колега дека...

Макрон: Европа да биде солидарна со Балканот и Африка против ковид-19

0
Францускиот претседател, Емануел Макрон, на прес конференцијата во Елисејската палата по самитот на Европската унија (ЕУ), синоќа...