таг: Елена

Како да не станува збор за истата личност: Пред 17 години...

0
Убавата Гркинка Елена Папаризу беше победничка на Евровизија во 2005 година, а потоа со гласот и стасот ја маѓепса Европа, а нејзината песна...

Куртони славеше на „супер-џи“ трката во Кортина Д’Ампецо

0
Италијанката Елена Куртони славеше на денешниот супервелеслалом на домашен терен во Кортина Д’Ампецо. Со време од 1:20.98 минути, 30-годишната скијачка ја запиша...

Интервју со Елена Пренџова: Балканскиот „мачо-сељачизам“ е опасно токсичен

0
Елена Пренџова е магистерка по филолошки науки, дипломирана професорка по англиски јазик и книжевност, советничка за превод на англиски и македонски јазик, коментаторка...

ФОТО+ВИДЕО | Познатата фитнес инструкторка Елена Бубало со искрена објава за...

0
Елена Бубало е вистинска инспирација. По професија биохемиски инженер и професионална фитнес инструкторка како и основач на групни тренинзи „Total Body Workout...

Елена Петреска: „Конечно дома по 14 дена на Инфективно. Се чувствувам...

0
Нашата пејачка Елена Петреска, по 14 дневна битка со коронавирусот на Инфективната клиника се врати дома. Елена на својот фејсбук...