таг: електричните

Сепак, новото име „Волтсваген“ е само првоаприлска шега? Се огласи авто-гигантот

0
Испораките на електричните ИД модели на германската автомобилска компанија – на американскиот пазар – започнаа во март, а потоа протекоа информации дека треба...

Електричните автомобили го освојуваат светот, а ова се главните причини поради...

0
Фановите на електричните автомобили тврдат дека возењето „на електрична енергија“ во голем град заштедува многу време и пари. Сепак, тоа не е...