таг: електрична

Украинскара нуклеарка Запорожје исклучена од електричната мрежа по руските напади

0
Украинската нуклеарна централа Запорожје е исклучена од редовно снабдување со електрична енергија по големиот бран руски ракетни напади низ целата земја,...

Киев се бори со најголемиот прекин на струја од почетокот на...

0
Две третини од Киев сè уште е без електрична енергија, еден ден откако насилните руски...

Ако веќе го вклучувате, оставете го клима уредот запален – ќе...

0
Претераното трошење на електрична енергија не само што чини повеќе, туку исто така го зголемува загадувањето и испуштањето на фосилни горива, што придонесува...

Скршената гитара на Ноел Галагер продадена за 300.000 евра

0
Црвената електрична гитара „Гибсон“ од 1960 година, користена од Ноел Галагер, некогашната ѕвезда на бендот „Оазис“, којашто фронтменот на бендот – неговиот брат...

Турција преку ноќ ја поскапе струјата до 125%

0
Земјава влезе во 2022 година со поскапа електрична енергија за домаќинствата (9,48%) и...