fbpx

таг: „Електричен

Кина го произведе најголемиот четириножен робот

0
Кина го произведе најголемиот електричен робот со четири нозе во светот. Станува збор за бионички робот кој е дел од напорите што на...

ФОТО: Цела Југославија го обожаваше, никој не знаеше низ што поминува,...

0
Фронтменот на „Електричен оргазам“, рокер и автор на легендарните хитови коишто сè уште ги пее цела поранешна Југославија, Срѓан Гојковиќ Гиле, во...