fbpx

таг: ЕК

Европската комисија бара итна забрана за летови од Јужна Африка поради...

0
Европската комисија (ЕК) ќе побара итна забрана на летови од регионот на Јужна Африка откако беше откриен нов сој на коронавирусот. ...

Вонредни контроли во Охрид, Струга и Дојран: Уништени близу 210 кг....

0
Во ек на летната туристичка сезона, инспекциските служби на Агенцијата за храна и ветеринарство вршат вонредни, засилени контроли на операторите со храна во...

Шведски милијардер сака да го купи Арсенал

0
Шведскиот милијардер Даниел Ек, чие богатство според списанието „Форбс“ се проценува на 3.5 милијарди фунти, потврди дека неговите...

ФОТО: Жешки, згодни, исончани: Србинките се соблекоа во Дубаи и Египет,...

0
Иако во ек е пандемијата на коронавирусот, и можностите за патување во некои земји се забранети, а во некои лимитирани, сепак, тоа...

ЕК: Дигитален сертификат само за вакцини одобрени од ЕУ

0
Европската комисија (ЕК) го претстави усвоениот предлог на Комисијата за „дигиталниот зелен сертификат“ што ќе овозможи полесно...

Претседателката на ЕК подготвена да прими вакцина од АстраЗенека

0
Претседателката на Европската комисија (ЕК) Урсула фон дер Лајен „апсолутно“ ќе ја прими вакцината од „АстраЗенека“. Ова...

ЕК ја објасни целта на ковид пасошите

0
Од Европската комисија (ЕК) денеска прецизираат дека целта на предлогот за дигитални пасоши е да се олесни...

ЕК одобри договор со Модерна за уште 300 милиони дози вакцина

0
Претседателката на Европската Комисија (ЕК), Урсула фон дер Лајен, соопшти попладнево дека е одобрен уште еден договор со фармацевтската компанија, Модерна, за дополнителни...

ЕК сака построги мерки за патување во и вон Европската Унија

0
Европската Комисија (ЕК) денеска им препорача на земјите членки на ЕУ да воведат построги мерки за патниците во и вон Унијата за да...

ЕК со силна поддршка за ФИФА и УЕФА во борбата против...

0
Европската комисија (ЕК) им изрази силна поддршка на ФИФА и УЕФА во борбата против формирањето на нова т.н. Суперлига, замислена како натпреварување од...