таг: Екс

Тензично пред седиштето на Демократската партија во Албаниа

0
Голем број подржувачи на екс претседателот и премиер на Албанија, Сали Бериша ја опколија зградата...

Борисов: Време е за отстапки за одблокирање на процесот

0
Екс бугарскиот премиер Бојко Борисов му го честиташе изборот на Кирил Петков за премиер на...

Поранешниот албански премиер Сали Бериша и неговото семејството се непожелни за...

0
Порнешниот албански претседател, премиер и екс лидер на опозицската Демократска партија, Сали Бериша и семејството прогласени се за персона нон грата во САД....

За предностите и недостатоците на Финансиските друштва, зборува Љубе Трпески во...

0
Екс гувернерот на Народна Банка, Љубе Трпески беше наш гостин во емисијата „21МИНУТА“ на ТВ21. Меѓудругите теми, зборувавме и со предностите и...