таг: експремиерот

Бугарското Обвинителство „го амнестира“ Бојко, премиерот Петков бесен!

0
Остри реплики на релација Влада-Обвинителство во Бугарија, откако екс-премиерот Бојко Борисов беше пуштен на слобода. Обвинителите не пронашле основи за подигнување...