fbpx

таг: експлозија

Експлозија во близина на руската амбасада во Кабул, има повредени

0
Експлозија одекнала во Кабул, во областа каде што се наоѓа зградата на руската амбасада, јавуваат светските агенции. Експлозијата се...

Над 20 загинати во експлозија во џамија во Кабул

0
Експлозија одекна во џамија преполна со верници за време на вечерната молитва во авганистанскиот главен...

Експлозии во складиште за полициско оружје во Берлин предизвикаа голем шумски...

0
По експлозија во полициски магацин со оружје и експлозиви во Груневалд во близина на Берлин, избувна голем шумски пожар. Пожарот избувнал...

Силна експлозија во Словенија, десетици повредени

0
Експлозија се случи утринава во хемиската фабрика Меламин д.д во центарот на Коцевје, град во...

(ВИДЕО) Експлозија на брод во Истанбул, повредени се пет лица

0
Во Истанбул утринава се случила експлозија на брод во турското бродоградилиште Тузла, а повредени се...

(ВИДЕО) Експлозија од шахта предизвика паника на „Тајмс сквер“ во Њујорк

0
Експлозија од шахта на плоштадот „Тајмс сквер“ предизвика паника во Њујорк и панично бегање на...

(ВИДЕО) Експлозија во Шведска, полицијата се сомнева во подметната експлозивна направа

0
Четири лица се тешко повредени во утринската експлозија и пожар во станбена зграда во шведскиот...

ВИДЕО: Силна експлозија одекна вечерва во Дубаи

0
Силна експлозија од засега непозната причина, одекнала вечерва во Дубаи. -Две противпожарни возила и други возила за итни случаи може да се...

Експлозија во хемиска фабрика, наложена евакуација во Илиноис- луѓето ги напуштаат...

0
Експлозија во хемиска фабрика во северниот дел на Илиноис денеска предизвика огромен пожар и висок густ црн чад, по што беше наложена евакуација...

Експлозија во кафуле во Урошевац, повредени најмалку 30 лица

0
Најмалку 31 лице е повредено во експлозија во кафуле во Урошевац (Феризај), потврди локалниот обвинител Шукри Јашари. Причината за експлозијата е непозната. Меѓу...