таг: експлозијата

Двајца загинати, деветмина исчезнати во експлозија во фабрика за чоколади во...

0
Две лица загинаа, а девет се водат за исчезнати во експлозијата што се...

Саранда – Непознат сторител минирал хотел и оштетил најмалку 20 други...

0
Експлозијата на тритол предизвика „земјотрес“ во јужниот албански приморски град Саранда, од која целосно е уништен хотел, а оштетени се и...

Најмалку 22 мртви во експлозија во рудникот за јаглен во Турција

0
Најмалку 22 луѓе загинале а уште 17 други се повредени во експлозијата во рудникот за...

36 години од нуклеарната катастрофа во Чернобил

0
Експлозијата во нуклеарната централа Чернобил во 1986 година рашири радиоактивен облак над големи делови од...

Експлозија во центарот на Кабул: Најмалку 15 луѓе се повредени

0
Според очевидци, најмалку 15 луѓе се повредени во експлозијата која денеска го погоди центарот на...

Пожарникарите спречија втора експлозија во „Хемпаркот“

0
По експлозијата на резервоарот со растворувачи во фабриката за хемикалии во западниот германски град Леверкузен, противпожарната единица по три часа борба со стихијата...

Експлозија во најголемата рафинерија во Романија

0
Најмалку едно лице загина, а пет се повредени во експлозијата во романската рафинеријата Петромидија која се наоѓа...

ВИДЕО: Осомничениот бомбаш од Нешвил верувал во вонземјани и рептилоиди

0
Федералата истрага околу експлозијата што се случи на католички Божик во Нешвил, Тенесси, дошла до докази дека наводниот организатор на експлозијата верувал...