таг: експлозии

Серија експлозии во Киев и други украински градови

0
Серија експлозии се слушнале изутрината во главниот град на Украина, Киев, јави новинската агенција Ројтерс...

Утрово експлозии во Харков и Запорожје

0
Серија експлозии одекнаа изутринава во Харков и Запорожје, соопштија локалните власти. Проектили погодија индустриски...

Нов напад на Киев, нападната енергетската инфраструктура, експлозии и во неколку...

0
Од утринава во Киев одекнуваат експлозии. Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, објави дека цел на нападот била клучната инфраструктура во северниот...

Експлозии во Херсон и Мелитопол, градови кои се под руска окупација

0
Во градот Херсон рано утринава се слушнале пет експлозии, јавија руските медиуми, додавајќи дека според...

Киев го потресоа неколку експлозии

0
Неколку експлозии денеска изутрината го погодија центарот на Киев, изјави градоначалникот Виталиј Кличко, а агенцијата...

Руски гранати врз Киев, Лавов – одмазда за потонатиот брод Москва

0
Во градовите Киев и Лавов утринава се слушнаа силни експлозии, по најавите од Русија дека ќе ги интензивира нападите врз главниот...

Руската војска гранатираше цели во Одеса

0
Силни експлозии утрово ги разбудија жителите на Одеса. Црн чад го покри небото на градот познат како бисер на Црното Море....

Русија ја нападна Одеса, серија експлозии во градот

0
Руските сили повторно го бомбрадираат украинскиот град Одеса. Експлозии одекнаа утрово во градот. Жителите на...

Утрово извршени напади на Днипро и Луцк

0
Украинските ТВ и медиуми известуваат за експлозии во Луцк на северозапад на Украина, како и...

(ВИДЕО) Експлозии и детонации при рускиот напад на Украина

0
Корисниците на социјалните мрежи објавија видеа од експлозии во централна Украина откако Русија започна воена...